Jakie mieszkanie pod wynajem

Nov 14

Jakie mieszkanie pod wynajem

Przybywa osób, które chcą kupić mieszkanie przeznaczone na wynajem. To na pewno lepsza lokata kapitału niż złożenie pieniędzy na konto. Trzeba jednak bardzo starannie wybrać mieszkanie, w które chcemy zainwestować. Nieprzemyślana decyzja może spowodować, że mieszkanie nie będzie się cieszyło dużym powodzeniem. Lepiej mają się mieszkania w dużych miastach. Co prawda są one relatywnie droższe, ale na pewno szybciej znajdzie się klient, który mieszkanie będzie chciał wynająć. Dobrze w tym względzie rokują duże miasta uniwersyteckie. Zawsze znajdą się studenci, który szukają mieszkania przed nowym rokiem akademickim. Kiedy kupujemy mieszkania pod wynajem powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację. Zdecydowanie bardziej poszukiwane są te mieszkania, które są położone obok ciągów komunikacyjnych. W Warszawie z tego względu największym prestiżem i zainteresowaniem cieszą się mieszkania położone blisko metra. Kupując mieszkania zwracajmy uwagę, by nie było w nim pokojów przechodnich, za to bardzo poszukiwane są lokale z balkonem.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Mieszkanie na wynajem

Oct 14

Mieszkanie na wynajem

Czasami próbujemy w różny sposób ulokować naszą zarobioną gotówkę Niektórzy inwestują w obce waluty, inni kupują złoto, jeszcze inni inwestują w nieruchomości. Ostatnio jest to trend zwyżkujący, jeśli chodzi o kupno nieruchomości pod wynajem, Najczęściej kupowanymi nieruchomościami są mieszkania. Ludzie inwestują w nie, wykańczają, a następnie przeznaczają pod wynajem. Można zadać sobie pytanie czy jest to inwestycja opłacalna. Okazuje się, że tak. Oczywiście nie możemy liczyć na szybki zysk. Inwestycja zwraca się po latach. Ale jednocześnie mamy comiesięczny przypływ gotówki. W razie też niespodziewanych kłopotów finansowych mieszkanie można zawsze sprzedać. Oczywiście, jeśli kupujemy mieszkanie pod wynajem musimy bardzo starannie przemyśleć jego lokalizację. Nie wszystkie mieszkania wynajmowane są równie chętnie. Najlepiej schodzą mieszkania mniejsze. Trzeba też uważać komu mieszkanie wynajmujemy. Zawsze trzeba spisać stosowną umowę, która nas zabezpieczy przed nieprzewidzianymi kłopotami.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Oświetlenie punktowe w twoim domu – zleć projekt architektom

May 10

Oświetlenie punktowe w twoim domu – zleć projekt architektom

Możesz się bawić i eksperymentować, ale jeśli chcesz mieć oszczędne i wydajne oświetlenie punktowe – jego zaprojektowanie zleć najlepiej fachowcom – architektom wnętrz. Oświetlenie punktowe nadaje się idealnie do bardzo różnych celów. Lampy takie możemy wykorzystać zarówno w charakterze oświetlenia sufitowego, jak i podłogowego czy lamp montowanych na ścianach – dyskretnych kinkietów. Co więcej lampy punktowe nadają się do instalowania w meblach, dzięki czemu najciekawsze ich elementy mogą zyskać dyskretne bądź intensywne podświetlenie zgodnie z naszymi upodobaniami i indywidualnymi preferencjami. Oświetlenie punktowe to najczęściej reflektorki i halogeny, które emitują raczej zimne światło. Niemniej jednak tego typu oświetlenie możemy dopełnić typowymi, ciepłymi żarówkami, wykorzystując w tym celu lampy stojące. Kwestie praktyczne związane z projektem oświetlenia najlepiej rozwiąże fachowiec – architekt projektujący nasz dom i / lub architekt wnętrz. Lepiej skorzystać z fachowej pomocy, niż popełniać błędy, które mogą nas sporo kosztować.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Poproś architekta o projekt oświetlenia

Feb 20

Poproś architekta o projekt oświetlenia

To ważne, by nie zapomnieć o żadnym istotnym elemencie instalacji i zapewnić sobie pełen komfort mieszkania w nowo budowanym domu. Projekt oświetlenia, szczególnie sufitowego, powinien zostać przygotowany dużo wcześniej. To ważne, bo wymaga odpowiedniego poprowadzenia instalacji. Oświetlenie ogólne, czyli lampy sufitowe są uniwersalne i nadają się do wszystkich pomieszczeń, powinny też być wykorzystane, bo takie lampy mają ogromny potencjał oświetleniowy. Są najlepszym oświetleniem do każdej przestrzeni. Niemniej jednak pamiętać musimy, że lampy sufitowe to nie jedyne przydatne źródło światła i pomimo swego uniwersalizmu nie zawsze zapewnią nam optymalne warunki do wykonywania pewnych czynności czy optymalny, tj. najbardziej pożądany i najlepiej dostosowany do naszego nastroju (okazji) klimat. To lampy ogólne, co znaczy, że oświetlają całość pomieszczeń. Z uwagi na to, że oświetlenie to spełnia funkcje ogólne niekoniecznie przyda się do zadań specjalnych. Światło z lampy sufitowej jest rozproszone na dużej powierzchni, niekoniecznie musi nadawać się do czytania, szycia, czy oglądania telewizji. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się lampy miejscowe, punktowe bądź kinkiety – zadbaj o to, by takie punkty oświetleniowe też zostały uwzględnione w projekcie.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Secesja od pokoleń

Jan 14

Secesja od pokoleń

Secesja była kierunkiem w kulturze, który najbardziej zaznaczył się w urządzaniu wnętrz oraz sztuce użytkowej. Jednak powstało też sporo budynków, które są właśnie wykwitem secesji. Architekci tego okresu postanowili zrobić rzecz praktycznie niemożliwą. Stwierdzili, że nie będą się wzorować absolutnie na żadnym poprzednim stylu i stworzą architekturę całkowicie różną od poprzednich i niebanalną. Zaproponowano secesję, czyli całkowite odcięcie od dokonać poprzednich pokoleń. W efekcie zaczęły powstawać budowle będące połączeniem różnorodnych stylów. Rzeczywiście były całkowicie inne, bo takiego połączenia różnorodności, ozdobników, dziwnych linii jeszcze do tej pory nie było. Z upodobaniem zdobiono wszystkie domy prywatne i budynki użytkowe motywami roślinnymi. Były one widoczne w niepokojących skośnych liniach budynku, ale i motywy dekoracyjne. Nawet dawne budynki, których nie można było wyburzyć starano się przynajmniej secesyjnie ozdobić. Dobudowywano więc wieżyczki, zastępowano okna witrażami, dodawano ozdobne klamki, okiennice lub inne elementy.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Zabudowa współczesnych miast

Dec 14

Zabudowa współczesnych miast

Kiedyś plan miasta był bardzo prosto wyznaczony. Centrum stanowił rynek, wokół którego wznosiły się najbardziej reprezentacyjne kamienice, a także ośrodek władzy, czyli ratusz. Niedaleko był też kościół. Od rynku głównego biegły promieniście ulice. Taki układ, znany jeszcze z rzymskich miast, był niezwykle popularny. Chociaż miasta często płonęły, były niszczone przez żołdaków, układ każdorazowo starano się odtworzyć. Ten układ zresztą powtarzał się we wszystkich europejskich miastach. Praktycznie nie można się było zagubić. Współczesne miasta zmieniły się. Nie ma już wyraźnie jednego centralnego punktu. Ośrodek władzy może być równie dobrze położony poza zasadniczym obrębem miasta. Zazwyczaj jednak centra miast nie są miejscami, które się zamieszkuje. Tutaj się pracuje, załatwia interesy, ewentualnie bawi. Budowane są więc przed wszystkim siedziby instytucji, biurowce, teatry, restauracje i hotele. Natomiast domy są stawiane na peryferiach. Człowiek, nauczony doświadczeniem, chce po prostu mieć gdzie odpocząć.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .