Tradycyjny dworek szlachecki

Aug 14

Tradycyjny dworek szlachecki

Dworek szlachecki jeszcze na długo pozostanie w naszych sercach i wyobraźni wzorem domu polskiego. Jego tradycyjna forma wykształciła się w czasach baroku. Mimo pewnych zmian kształt dworku, jego konstrukcja i styl pozostały takie same przez stulecia. Dworek szlachecki był zawsze usytuowany w parku, w centralnej jego części, na lekkim wzniesieniu. Zazwyczaj był budowany z drzewa modrzewiowego, na podmurówce z kamienia. Modrzew był jednym z najtrwalszych drzew o pięknym miodowym kolorze. W dodatku był odporny na korniki. Dachy na początku były kryte strzechą, ale dość szybko zrozumiano, że jest to materiał niezwykle nietrwały. Wiele  dworków przez ową słomianą strzechę spłonęło. Później stosowano więc gont. Środkiem dworku biegła sień, która sięgała od drzwi wejściowych do drzwi prowadzących do ogrodu. Z sieni prowadziły drzwi do części gospodarczej i gościnnej, a także drewniane schody na poddasze, na którym też znajdowały się pokoje. W części gościnnej znajdowała się jadalnia, pokój dla gości oraz sypialnie właścicieli. W części gospodarczej była kuchnia, izba dla służby oraz spiżarnia.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Korzystamy z biur pośrednictwa nieruchomości

Mar 14

Korzystamy z biur pośrednictwa nieruchomości

Przy kupnie lub sprzedaży nieruchomości dobrze jest skorzystać z biura pośrednictwa sprzedaży. Tego typu biura istniały w naszym kraju już od dawna, ale nie miały dużo pola do popisu. Po prosu wszystkie mieszkania i budynki do sprzedaży rozchodziły się bez większego pośrednictwa. Wystarczyło zwykłe ogłoszenie w prasie i mieszkanie szybko znajdowało nabywcę. Obecnie ilość mieszkań i domów na sprzedaż jest imponująca. Można kupić mieszkanie z rynku wtórnego, pierwotnego, zupełnie nowe i takie, któremu potrzebni jest remont. Z powodu ilości tych nieruchomości do sprzedaży coraz częściej korzystamy z biur pośrednictwa. Pozwala to nam pozbyć się problemu. Oczywiście biuro i sam pośrednik z licencją bierze od nas określoną, wcale nie małą kwotę, ale dzięki temu pozbywamy się problemu. Wszystkie poszczególne elementy transakcji załatwia za nas pośrednik. W dodatku czuwa nad prawidłowością przebiegu transakcji. Mamy pewność, że jeśli wpłacimy określone pieniądze, to mieszkanie na pewno będzie należało do nas.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Nowe życie fabryk

Jan 14

Nowe życie fabryk

Dawne fabryki, pochodzące z dziewiętnastego wieku po spełnieniu swoich pierwotnych funkcji zaczęły popadać w ruinę. Dawni przedsiębiorcy odeszli w niepamięć, a nowe fabryki były zupełnie inaczej budowane. Nikt właściwie nie miał dobrych pomysłów, co z nimi zrobić. Systematycznie były rozkradane i niszczone. W końcu pozostały tylko mury. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy w tych czerwonych murach dostrzegli swoiste piękno i postanowili je reaktywować. Na Zachodzie Europy takie renowacje rozpoczynały się już wiele lat temu. Ludzie dostrzegli w nich potencjał i industrialne piękno. Zaczęto zmieniać je w pracownie malarskie, galerie sztuki, a także mieszkania. U nas ta moda funkcjonuje od niedawna. Okazało się, że ludzie też postanowili ocalić to, co nam pozostało. Niektóre dawne fabryki zmieniły się w galerie handlowe, tak się na przykład stało w Łodzi. W Warszawie dawne fabryki wykorzystano na biurowce i galerie artystyczne. Okazało się też, że są to doskonałe miejsca na urządzanie mieszkań.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Umowy deweloperskie nie takie trudne

Sep 20

Umowy deweloperskie nie takie trudne

Umowy deweloperskie są to umowy niestandardowe. Nie mają uregulowań prawnych ani szablonów. Każda umowa z deweloperem jest inna. Zanim zdecydujemy się na współpracę z deweloperem trzeba koniecznie przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać. Jeśli nie rozumiemy jakichś zapisków należy zwrócić się o pomoc do osoby znającej się na umowach deweloperskich. Największą uwagę trzeba zwracać na zmiany harmonogramu prac, warunki odstąpienia od umowy, zmian projektu oraz kar umownych. Wśród umów deweloperskich wyróżniamy: umowę rezerwacyjną, umowę przedwstępną i umowę ostateczną-przyrzeczoną. Umowa rezerwacyjna ma na celu weryfikacje oczekiwań oraz zakres inwestycji. Przy umowie rezerwacyjnej ponosimy koszt opłaty rezerwacyjnej, która jest kaucją-zabezpieczeniem. Umowa przedwstępna to już umowa zobowiązująca do zawarcia umowy ostatecznej. Nie jest wymagana tu forma aktu notarialnego. Umowa ostateczna przyrzeczona zawsze zawierana jest w formie aktu notarialnego. Zawarte są w niej wszystkie warunki i ustalenia stron.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Zawód – pośrednik nieruchomości

Jun 20

Zawód – pośrednik nieruchomości

Branża pośrednictwa nieruchomości rozwija się w błyskawicznym tempie. Agencje nieruchomości rosną jak grzyby po deszczu. Ludzie coraz chętniej korzystają z pośrednictwa nieruchomości w swoich zakupach, co daje im większy wybór i fachowo dokonaną transakcję. Pośrednikami w obrocie nieruchomościami powinni być ludzie z odpowiednim wykształceniem kierunkowym. Tylko doświadczony pośrednik jest w stanie zadowolić klienta. Coraz to więcej osób decyduje się na pośrednictwo nieruchomościami bez doświadczenia i kwalifikacji. Cierpią na tym i klienci i profesjonalne agencje nieruchomości. Brak podstawowej wiedzy może skutkować źle zakończonymi transakcjami. Pośrednicy na rynku obrotu nieruchomościami bronią się przed taka antyreklamą, jaką mogą im zafundować niedoświadczenie przedstawiciele ich zawodu. Boją się, że ludzie zniechęceni błędami niedoświadczonych pracowników przestaną ufać agencjom nieruchomości i zaprzestana korzystania z ich usług. Agent nieruchomości to też dość ciężki kawałek chleba.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Biuro nieruchomości dla Ciebie

May 20

Biuro nieruchomości dla Ciebie

Biura nieruchomości zwane także agencjami nieruchomości zajmują się pośrednictwem w sprzedaży lub kupnie nieruchomości. Poprzez agencje nieruchomości możemy nabyć lub sprzedać nieruchomości mieszkalne, komercyjne lub inne typy nieruchomości. Najczęściej jednak biura nieruchomości pośredniczą w handlu mieszkaniami. Coraz to więcej osób chętnie korzysta z pośrednictwa biura nieruchomości. Nie każdy z nas posiada wiedzę z zakresu prawa kupna czy sprzedaży nieruchomości i nie każdy w dzisiejszych czasach posiada na tyle cennego czasu, aby zająć się poszukiwaniem wymarzonego lokum czy innej nieruchomości. Agencje nieruchomości ułatwiają nam poszukiwania posiadając dużą bazę nieruchomości zarówno do zakupu, jaki i do sprzedaży. Zgłaszając się do agencji nieruchomości wystarczy nakreślić, co nas interesuje a agencja sama wyszuka nieruchomości odpowiadające naszym potrzebom. Biura nieruchomości zajmą się także za swoich klientów wszelkimi sprawami formalnymi oraz służą radą, jako fachowcy w tej dziedzinie.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .